Urząd Miasta i Gminy Oleśnica, informuje, iż z przyczyn niezależnych od organizatora występ gwiazdy wieczoru zespołu MILANO podczas „Dnia Oleśnicy 2022” – organizowanego 14 sierpnia 2022 r. – rozpocznie się około godz. 22.30.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.




W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 78 rocznicy Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2022 r. na terenie województwa świętokrzyskiego o godz. 17 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena) trwający 1 min.
W sobotę 23 lipca 2022 r., w upalne popołudnie panie z zespołu „Oleśniczanki” wybrały się na przegląd kapel i zespołów ludowych do Sichowa. Zespół ze swoim autorskim repertuarem reprezentował naszą gminę w składzie: Małgorzata Poniewierska, Barbara Skórska, Bożena Latoch, Danuta Koronowska, Alina Skórska, Agnieszka Kosałka, Anna Plewa, Renata Poniewierska. Paniom akompaniował na akordeonie Władysław Nalepa – emerytowany wieloletni nauczyciel muzyki, który sprawuje muzyczną opiekę oraz Jakub Poniewierski. Gościnnie z zespołem wystąpiła Joanna Pietras obecna Dyrektor Miejsko – Gminnego Centrum Kultury w Oleśnicy.