Umowa na rozbudowę przedszkola podpisana

W dniu 09.05.2023 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Oleśnica została podpisana umowa na realizację zadania pn.: „Rozbudowa Przedszkola Gminnego w Oleśnicy w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”. Wykonawcą tej inwestycji jest ZAKŁAD PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-REMONTOWY„ALEMAR” Marcin Sałata z Woli Wiśniowskiej. Zadanie obejmuje rozbudowę istniejącego przedszkola polegającą na dobudowie dwóch sal dydaktycznych wraz z węzłem komunikacyjnym i zapleczem sanitarnym oraz utworzeniu sali zajęć sensorycznych jako miejsca indywidualnej pracy z dziećmi o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Planowane jest także wykonanie niezbędnych robót poprawiających bezpieczeństwo na terenie obiektu tj.: montaż instalacji fotowoltaicznej, przebudowa dróg wewnętrznych, budowa parkingu, przebudowa amfiteatru, budowa ogrodzenia. Wartość umowy wynosi 2 429 383,70 zł, w tym 1.870.000,00 zł stanowi dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Zadanie powinno zostać wykonane do połowy marca 2024 r. Właściciel firmy ALEMAR Marcin Sałata jako generalny wykonawca, zapewnił że dołoży wszelkich starań, aby zadanie zostało zrealizowane sprawnie i w przewidzianym terminie.