BURMISTRZ MIASTA I GMINY OLEŚNICA
oraz
RADA MIEJSKA
zapraszają na
MIĘDZYPOKOLENIOWY KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY
Recital PIOSENKI JESIENNE
w wykonaniu Jacka Bończyka i Klementyny Umer
13 listopada (NIEDZIELA) 2022 r. godz.17.00
Kościół p.w. Wniebowzięcia NMP w Oleśnicy
W programie utwory: Agnieszki Osieckiej, Edwarda Stachury, Wojciecha Młynarskiego, Jacka Kaczmarskiego, Bułata Okudżawy oraz Nathana Tanennbauma w wykonaniu znakomitych artystów:
Jacka Bończyka – aktora, autora tekstów piosenek, scenarzysty i reżysera spektakli muzycznych. Wokalisty i gitarzysty formacji rockowych: Bończyk/Krzywański oraz Nowe Sytuacje. Uczestnika festiwali i zdobywcy wielu nagród, z których najważniejsze to: Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie oraz Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Od 2010 roku – pan Jacek jest członek Rady Artystycznej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W latach 2013-2016 – był dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Od 2016 roku – wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Akademii Teatralnej w Warszawie. Dyrektor artystyczny Teatru Rozrywki w Chorzowie – sezon 2018/19. W marcu 2017 roku, podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Kapituła Nagrody im. Aleksandra Bardiniego przyznała Jackowi Bończykowi – Dyplom Mistrzowski. Pisze teksty dla różnych artystów m.in. dla Katarzyny Groniec, Anny Guzik, Michała Bajora i Mirosława Czyżykiewicza.
Od kilku lat spełnia się w roli scenarzysty i reżysera koncertów oraz twórcy spektakli teatralnych, takich jak m.in.: „Terapia Jonasza” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie; „Obywatel” w Teatrze im. Horzycy w Toruniu; „Kot w butach”, „Walc na trawie”, „Nie dorosłem” w stołecznym Teatrze Syrena; „Singielka” oraz „Singielka 2, czyli Matka Polka” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej; „Zorro” oraz „Cyrano” w Teatrze Muzycznym w Łodzi; „Jacek Kaczmarski. Lekcja historii” w warszawskim Teatrze Ateneum; „Młynarski obowiązkowo” w Teatrze 6 piętro w Warszawie; „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany” w Teatrze Muzycznym w Toruniu; „Młody Frankenstein”, a także „Jak odnieść sukces w biznesie zanadto się nie wysilając” oraz „Cabaret” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. W latach 2020/2021 reżyserował w Teatrze im. Jaracza w Łodzi – „Róbmy swoje…”, w Teatrze Muzycznym w Łodzi – „Piosenka jest dobra na wszystko” oraz „Kasta la vista” w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W pierwszym półroczu 2022 roku zrealizował spektakl „Misja: Młynarski” w warszawskim Teatrze Ateneum, a ostatnio „Kontrabasistę” w toruńskim Teatrze Muzycznym. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym I-szej edycji Festiwalu Twórczej Wyobraźni, który odbył się w czerwcu w wałbrzyskiej Starej Kopalni.
Klementyny Umer – aktorki Teatru Polskiego we Wrocławiu, która współpracuje z Teatrem Rampa w Warszawie, występowała także w stołecznych teatrach 6.piętro i Kwadrat oraz w Teatrze Muzycznym w Toruniu. W 2020 roku podjęła współpracę z Teatrem Muzycznym w Łodzi, w którym gra w spektaklu „Piosenka jest dobra na wszystko”. W maju 2018 roku wydała świetnie przyjętą płytę „Tajemnica” z piosenkami Jerzego Wasowskiego. Teledysk do piosenki z tego albumu „Nie poznaję siebie” został doceniony na festiwalach PL Video Music Awards i Yach. Laureatka wielu nagród na festiwalach piosenki – zdobyła m.in. Grand Prix w konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie i I-szą nagrodę na „Spotkaniach Zamkowych – Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.
Artystom towarzyszyć będą muzycy:
Michał Lamża – piano
Wojciech Gumiński – kontrabas
Zapraszamy na to niepowtarzalne spotkanie z artystami oraz “piosenką, która jest dobra na wszystko”.
Jednocześnie informujemy, że w dniu 13 listopada o godz. 16.00 /niedziela/ Mszy Św. nie będzie. W związku z organizacją ww. koncertu zostanie przeniesiona na godziny dopołudniowe.