Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Obchody piątej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu w Oleśnicy

Drukuj

Informujemy, że 27 września br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Oleśnicy odbyły się „I Mistrzostwa Szkoły w Lekkoatletyce” w ramach obchodów piątej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu. Inspiracją organizacji powyższego działania, była chęć bezpośredniej rywalizacji uczniów  na nowo oddanym w czerwcu br., obiekcie lekkoatletycznym przy szkole.

Dzień Sportu rozpoczął się od prelekcji   na temat : „Zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia” dla klas 1-4  wygłoszonej przez panią  Dorotę Wojnarowską pracującą na co dzień w sanepidzie.

Druga część dotyczyła rywalizacji sportowej, którą zaczęli uczniowie klas 1-3. Dzieci miały możliwość biegu 60 metrów lub „jedno okrążenie”, rzut piłeczką palantową, skoki w dal. Najlepsi  w każdej konkurencji zostali nagrodzeni medalami, a wszystkie dzieci, które aktywnie wzięły udział  (około 110 osób) dostały   dyplomy. Od godziny 11 do zawodów przystąpili uczniowie klas 4-8, w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie  do  wyboru mieli: bieg 60/100 m,  300 m, 600/1000m, rzut piłeczką palantową, skok w dal i wzwyż.  Ostatnim akcentem Europejskiego Tygodnia Sportu było nagrodzenie najlepszych zawodników. Podczas apelu szkolnego rozdano 32 komplety medali, które zostały ufundowane przez Gminę.

« 1 z 11 »
powrót ...