Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Ponad 1,7 mln zł dla Oleśnicy w ramach rządowej tarczy antykryzysowej dla samorządów

Drukuj

W dniu 25 czerwca w Starostwie Powiatowym w Staszowie poseł, wiceminister sportu Pani Anna Krupka wręczyła samorządowcom z powiatu staszowskiego promesy na inwestycje z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Jest to program rządowy dedykowany samorządom w ramach tarczy antykryzysowej. W spotkaniu uczestniczyli także Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Marek Strzała. Gospodarzami spotkania byli Starosta Józef Żółciak wraz z Wicestarostą Leszkiem Guzalem.

Miasto i Gmina Oleśnica otrzymała bon inwestycyjny na kwotę 1 728 968 zł. O wysokości finansowego wsparcia decydowała przede wszystkim skala inwestycji przygotowanych przez samorządy do realizacji w najbliższych latach.

Środki przekazane przez Rząd RP będzie można wykorzystać na inwestycje lokalne, w tym na wkład własny w projekty realizowane z udziałem środków unijnych.

Ogółem wsparcie dla samorządów powiatu staszowskiego w ramach programu „TARCZA DLA SAMORZĄDÓW” wyniosło 11 254 285 zł.

foto: Jan Mazanka

powrót ...
Skip to content