Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Pasowanie w przedszkolu

Drukuj

Pasowanie na starszaka to jedna z uroczystości, które na stałe wpisane są do kalendarza imprez w Przedszkolu Gminnym im. Świętego Jana Pawła II  w Oleśnicy. W tym roku ta niezwykle ważna uroczystość pasowania i ślubowania na starszaka odbyła się 11 października br., to właśnie wtedy oleśnickie przedszkolaki składały swoje pierwsze ślubowanie, podczas którego oficjalnie stały się członkami społeczności przedszkolnej. Zwyczaj ten podnosi rangę faktu bycia przedszkolakiem – starszakiem i jest powodem do dumy. Dzięki temu dziecko ma poczucie, że bycie starszakiem jest czymś ważnym i cennym. W tym dniu przedszkolaki ubrane w stroje galowe i żakowskie birety przed licznie zgromadzoną publicznością przedstawiły swój program artystyczny, do którego przygotowywały się bardzo wytrwale, by móc w pełni zasłużyć na miano starszaka. Próby nie poszły na marne, bo z dużym wdziękiem i radością prezentowały swoje umiejętności poprzez recytację wierszy i śpiewy piosenek. Zanim jednak starszaki złożyły ślubowanie pani dyrektor Zofia Ambroży sprawdziła czy zasłużyły na nie zadając im pytania. Egzamin zdały znakomicie, wykazały się duża wiedzą i umiejętnościami, odpowiadając na  trudne pytania. W końcu nastąpił główny punkt uroczystości – ślubowanie. Obietnica, którą złożyły zobowiązuje ich do poważnego i mądrego traktowania nauki.

Uroczystość pasowania na Starszaka zbiegła się ze Świętem Edukacji Narodowej. Na ręce pani dyrektor, nauczycieli oraz pracowników obsługi popłynęły więc życzenia wszelkiej pomyślności od pana Burmistrza i przybyłych gości.

« z 18 »
powrót ...
Skip to content