Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Kolędnicy Misyjni z Oleśnicy – Dzieciom w Amazonii

Drukuj

Misyjny wymiar kolędowania w naszej gminie i parafii ma już wieloletnią tradycję. Tego roku uczniowie, włączając się w akcję ,,Kolędnicy Misyjni Dzieciom w Amazonii”, chcieli pomóc swoim rówieśnikom – mieszkańcom urokliwej ziemi, ale ziemi, na której dzieci często są nieszczęśliwe, niechciane i bezbronne wobec licznych problemów. Szczególnie problemów wykorzystywania do pracy, nierzadko niebezpiecznej i szkodliwej dla ich zdrowia.

W poniedziałek w święto Trzech Króli 6 grudnia o godz.9.30 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Oleśnicy mali misjonarze przekonywali zebranych w świątyni wiernych, że świat płacze, bo jest głodny Boga, że na świecie jest wiele miejsc o głębokich kontrastach społecznych. W związku z powyższym, poprzez swoje działanie, chcieli wesprzeć inicjatywę Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, która jest „przedłużeniem rąk Ojca Świętego”. Za Jego pośrednictwem wsparcie materialne zebrane podczas akcji dotrze tam –gdzie żadna inna pomoc nie dochodzi.

Parafialna inicjatywa spotkała się z wielką empatią. Dzięki kweście po zakończonej Mszy Św. o godz. 9.30 udało się zebrać kwotę: 1000,00 zł. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego w Warszawie.

Uświadamianie młodego pokolenia o tym, że świat potrzebuje młodych serc rozpalonych miłością, która zdobędzie nowe serca dla Jezusa przyniosło oczekiwane owoce. Dzieci miały świadomość, że na chwilę obecną nie mogą zrobić nic wielkiego, ale za to małe rzeczy chcą czynić z wielką miłością i oddaniem. Podczas akcji dało się zaobserwować, że radość chrześcijańska płynąca z ich dziecięcych serc jest autentyczna i staje się darem dla innych.

« z 6 »
powrót ...
Skip to content