Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla ks. dr. Kazimierza Wójtowicza

Niezmiernie nam miło poinformować, że 11 listopada br., w Narodowe święto Niepodległości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczania nagród i medali wybitnym Polakom przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Wśród odznaczonych znalazł się nasz rodak ks. dr Kazimierz Wójtowicz, który otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Jak podano ks. Kazimierz to: „Krzewiciel polskiej kultury w Austrii, pisarz, tłumacz, poeta, wydawca. Medal otrzymał za wybitne zasługi w działalności duszpasterskiej, literackiej i twórczej, za krzewienie polskiej kultury “.

Dla nas ks. dr Kazimierz Wójtowicz to nie tylko zmartwychwstaniec, prowincjał, poeta, pisarz, tłumacz, który założył, zorganizował i prowadzi wydawnictwo „Alleluja”. Nie tylko rekolekcjonista, założyciel i redaktor naczelny miesięcznika „Via Consecrata”. Dla nas to również Ojciec Kazimierz – ktoś niezmiernie bliski, nie tylko dlatego, że urodził się w na naszej oleśnickiej ziemi, ale przede wszystkim dlatego, że On tę naszą małą ojczyznę ciągle nosi w sercu i ciągle nam daje dowody, że nie tylko ta ziemia, ale i my wszyscy, mieszkańcy naszej gminy, jesteśmy mu bliscy.

Gratulujemy ks. Kazimierzowi i cieszymy się, że nasz rodak znalazł się w gronie tak wybitnych osobowości.