Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Echa po koncercie Noworocznym

Drukuj

W niedzielne popołudnie 2 lutego br. po raz kolejny mury naszej świątyni gościły znakomitych artystów. Tym razem mieszkańcy gminy i goście zgromadzeni w parafialnym kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Oleśnicy mieli przyjemność uczestniczenia w wyjątkowym koncercie kolęd i ballad wykonaniu Antoniny Krzysztoń z zespołem w składzie: Marcin Majerczyk – gitara, José Manuel Albàn Juàrez- „Manolo” – instrumenty perkusyjne, Marcin Lamach –kontrabas.

Uczestnicy mieli możliwość wsłuchania się w niesamowite brzmienia dźwięku i wymowę słowa polskiej pieśniarki i kompozytorki oraz autorki tekstów. Po koncercie Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica Leszek Juda podziękował artystom: za wyjątkową muzyczno – literacką intelektualną duchową ucztę, za dostarczenie słuchaczom przeżyć i wzruszeń. W swojej wypowiedzi zwrócił uwagę na piękny wokal p. Antoniny, który jest szczególnym darem połączenia wyrazistego i mocnego głosu, a jednocześnie bardzo ciepłego i kojącego. Dyskretnie brzmiący akompaniament instrumentów oraz piękne samodzielne partie artystów grających na: perkusji, gitarze i kontrabasie plus wokal artystki dawały uczucie bycia razem, pozwoliły nawiązać bliski kontakt: słuchacz – artysta. To wszystko łączyło się z artystycznym credo p. Antoniny, dla której każdy koncert: To spotkanie ze wszystkimi uczestnikami i z każdym z osobna. Zapewne wielu uczestników koncertu tego uczucia doświadczyło, a może niektórym udało się choć na chwilę zatrzymać w codziennym biegu, pobyć samemu ze sobą, z muzyką, ze słowem i z artystami ? Może choć przez moment pozwoliło skonfrontować to na ile my sami kreujemy siebie, a na ile pozostajemy w różnych nurtach, które nam narzuca życie i zewnętrzny pęd.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

powrót ...