Cezary Trybański – gwiazda NBA w Oleśnicy

10 grudnia br., w hali widowiskowo-sportowej w Oleśnicy odbył się Trybański Basket Day, czyli wielkie święto koszykówki zorganizowane przez Fundację Cezarego Trybańskiego. Gośćmi tego wydarzenia byli przede wszystkim: Cezary Trybański, Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Anna Krupka, Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica – Leszek Juda, doradca zarządu ENEA Elektrownia Połaniec – Łukasz Korus, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Oleśnicy – Piotr Strzelecki, Prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Koszykówki – Wojciech Imiołek, Sekretarz Miasta i Gminy Oleśnica – Joanna Skórska.

W wydarzeniu udział wzięło około 100 uczestników, byli to rodzice oraz dzieci. Wszyscy uczestnicy tego spotkania mogli spróbować swoich sił w koszykarskich zmaganiach pod okiem gwiazdy sportu -Cezarego Trybańskiego, pierwszego polskiego zawodnika grającego niegdyś w lidze NBA, wielokrotnego reprezentanta Polski w koszykówce. Celem, który przyświecał organizatorom tego przedsięwzięcia, była przede wszystkim sportowa aktywizacja dzieci i młodzieży. Zajęcia rozpoczęły się wspólną rozgrzewką, którą poprowadził sam Cezary Trybański. Po rozgrzaniu wszystkich partii mięśni rozpoczęły się zajęcia w formie treningu pod okiem profesjonalnych trenerów. Ćwiczenia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem elementów koszykówki pozwoliły uczestnikom na przystąpienie do końcowego testu sprawdzającego nabyte umiejętności. Niezależnie od osiągniętych wyników, każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, bo to nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa. Po zakończeniu zajęć Cezary Trybański spotkał się z wszystkimi uczestnikami wydarzenia. Była to idealna okazja na zadawanie pytań oraz zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć i zdobycie autografu.

W swoim końcowym wystąpieniu Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Anna Krupka podkreśliła fakt, iż powyższe spotkanie i impreza – Trybański Basket Day odbywa się w Oleśnicy nieprzypadkowo, ponieważ tutejsze drużyny koszykarskie osiągają liczne sukcesy na szczeblu wojewódzkim, a także krajowym. Anna Krupka tym samym doceniła pracę i zaangażowanie trenerów z klubu UPLKS “Strzelec” oraz nauczycieli wychowania fizycznego.