Bezpłatna pomoc w leczeniu uzależnień

Urząd Miasta i Gminy informuje i przypomina, że osoby uzależnione oraz członkowie ich rodzin mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej oraz opieki psychoterapeutycznej w Punkcie Konsultacyjnym ds. Uzależnień działającym przy Urzędzie Miasta i Gminy w Oleśnicy w każdą środę w godz. od 16: 00 (pokój 7).

Porad udziela certyfikowany psycholog uzależnień mgr Bożena Skórska.

Zadaniem punktu doradztwa psychologicznego dla rodzin, w których występują problemy alkoholowe jest :

• indywidualna pomoc psychologiczna dla uzależnionych i współuzależnionych;
  • prowadzenie wstępnej terapii edukacyjnej o charakterze konsultacji, poradnictwa, psychoedukacji, psychoterapii;
  • udzielanie pomocy psychospołecznej ;
  • nawiązanie pierwszego kontaktu z osobami z problemem alkoholowym oraz osobami współuzależnionymi;
  • informowanie o chorobie alkoholowej i narkomanii oraz możliwościach leczenia osób uzależnionych i członków ich rodzin;
  • informowanie o ruchach samopomocowych;
  • wstępne motywowanie do terapii.

Wizyty są bezpłatne, świadczenia finansowane są przez Urząd Miasta i Gminy Oleśnica.
Z oferty mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Gminy. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 41 3774036 wew. 22 lub 27.