Znicz pamięci – dla tych, którzy odeszli

Święto 1 listopada to data wyjątkowa dla nas wszystkich, w tym dniu szczególnie pamiętamy o swoich bliskich, przyjaciołach i znajomych, którzy są już po tej drugiej stronie. Nasza pamięć to przede wszystkim zapalony symboliczny znicz, zaduma nad mogiłą i modlitwa. I choć naszych bliskich nie ma wśród nas, my żyjący pamiętamy o nich i dbamy, aby ten dzień był świąteczny i wyjątkowy. Mamy świadomość, że są też groby, o których nich już nie pamięta, nie ma kto na nich zapalić przysłowiowego ognika, a przede wszystkim ich uprzątać. Jednak okazało się, że w naszej oleśnickiej społeczności są osoby wrażliwe, które nie tylko pamiętają, ale przede wszystkim działają. Druhowie strażacy pod kierownictwem dr. Damiana Grudzińskiego wpadli na świetny pomysł, bowiem zorganizowali strażackie sprzątanie zapomnianych nagrobków. Inicjatywa szybko została zauważona i spotykała się z pozytywnym odzewem parafian i mieszkańców gminy. W sobotę 30 października br., w dzień poprzedzający Wszystkich Świętych druhowie bardzo sprawnie uprzątnęli teren, gdzie tego wymagała potrzeba. Pamiętali także o swoich druhach strażakach, którzy odeszli już na wieczną wartę oddając im hołd przez zapalenie znicza i modlitwę nad ich mogiłami.

Dziękujemy Wam druhowie za tę inicjatywę, która pokazuje jak ważna jest dla Was oleśnicka społeczność i budowanie więzi lokalnej