Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Zmagania ortograficzne w „oleśnickiej” szkole

Drukuj

Tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej w Oleśnicy stało się organizowanie międzyszkolnego konkurs ortograficznego. Tym razem zmagania ortograficzne miały miejsce 17. grudnia 2019 r., to wtedy odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny, w którym udział wzięli uczniowie szkół ościennych i oczywiście oleśnickiej podstawówki. Podczas tej czwartej odsłony tekst dyktanda stanowił fragment „Katarynki” Bolesława Prusa, nawiązując tym samym do Narodowego Czytania, mającego miejsce we wrześniu. (Przypomnijmy, że Para Prezydencka do Narodowego Czytania wybrała osiem nowel polskich, w tym właśnie „Katarynkę”.)

Do konkursu przystąpili uczniowie z czterech szkół : z Kurozwęk, Rytwian, Tucząp, Oleśnicy. Byli to uczniowie klas VII i VIII, grudniowy finał był drugim etapem, bowiem pierwszy został przeprowadzony w szkołach przez nauczycieli języka polskiego, i to na jego podstawie wybrano reprezentantów. Mistrzem IV Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego okazała się Amelia Janik z ZSO w Rytwianach. II miejsce zdobyła uczennica z PSP w Oleśnicy – Aleksandra Żmudzińska, natomiast III miejsce Agnieszka Furtak z PSP w Tuczępach. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą znajomością zasad ortograficznych, dlatego też wszystkim przyznano dyplomy  i nagrody rzeczowe.

Konkurs miał na celu motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii oraz integrację społeczności w najbliższym regionie. Z całą pewnością należy stwierdzić, że te zamierzenia zostały zrealizowane.

powrót ...