Zgłaszanie szkód spowodowanych przymrozkami wiosennymi

W związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – przymrozków wiosennych na terenie gminy Oleśnica, poszkodowani rolnicy w terminie do dnia 08.05.2024 r. włącznie mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w uprawach rolnych.

Wypełniony wniosek oraz załączona do wniosku zgoda na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do przeprowadzenia oszacowania szkód muszą być czytelnie podpisane przez właściciela gospodarstwa lub jego pełnomocnika.

Do wniosku producent rolny musi dołączyć:

1. kopię wniosku o płatności bezpośrednie (wniosek złożony na rok 2024 r. do ARiMR) w celu informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego (jeżeli rolnik nie złożył dotychczas wniosku o dopłaty bezpośrednie w kampanii 2024 r. musi to uczynić niezwłocznie i dostarczyć go do złożonego wniosku o oszacowanie szkód),
  2. kopię zgłoszenia do systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) – jeżeli posiada zwierzęta.

Przypominamy, że powierzchnią gospodarstwa rolnego, którą należy wpisać we wniosku jest powierzchnia zgłaszana do dopłat bezpośrednich w ARiMR. We wniosku należy:

1. uwzględnić wszystkie uprawy i ich powierzchnię (również uprawy w których straty nie wystąpiły),

2. oznaczyć we wniosku działki rolne (uprawy) na których wystąpiły szkody w związku z wystąpieniem przymrozków wiosennych (na których konieczne jest przeprowadzenie oględzin i szacowaniu szkód).

Prosimy pamiętać o podaniu aktualnego numeru telefonu w celu sprawnego kontaktu pracowników Urzędu z wnioskodawcą.

Wniosek należy złożyć w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Oleśnica.

Wzór wniosku i zgoda na przetwarzanie danych osobowych, dostępne są do pobrania w Urzędzie Miasta i Gminy oraz na stronie internetowej Urzędu.

Podczas dokonywania oględzin poszczególnych działek rolnych będzie wykonywana dokumentacja fotograficzna, potwierdzająca poniesione straty.

Zgłaszanie szkód spowodowanych przymrozkami wiosennymi – WNIOSEK