Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Zespół Oleśniczanki na uroczystym benefisie Gustawa Kozłowskiego, cenionego muzyka, kompozytora, organisty i animatora zespołów muzycznych

Drukuj

Miło nam poinformować, że w dn. 20 listopada br. zespół Oleśniczanki wystąpił gościnnie ze swoim repertuarem w Zakątku Świętokrzyskim pod Staszowem, gdzie odbył się jubileusz 60-lecia pracy artystycznej Gustawa Kozłowskiego, cenionego muzyka, kompozytora, organisty i animatora zespołów muzycznych. Zespół Oleśniczanki mógł się tam zaprezentować dzięki zaproszeniu dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Sichowie Dużym – p. Doroty Karasińskiej -Kozłowskiej. Chór w składzie: Barbara Skórska, Alina Skórska, Zuzanna Skórska, Agnieszka Kosałka, Renata Poniewierska, Danuta Koronowska, Bożena Latoch, Jadwiga Zdziebko, Mołgorzata Poniewierska pod opieką muzyczną p. Władysława Nalepy, zaprezentował utwory autorskie: „Pamiętasz mój miły, pierwszą miłość ”,”Droga pod górkami” skomponowane przez Pana Władysława, w których opiewane jest piękno naszej gminy i regionu świętokrzyskiego.

Należy dodać ze p. Gustaw Kozłowski wspólnie z żoną, Dorotą Karasińską – Kozłowską, założyli trzy chóry kościelne, dwa świeckie, pięć zespołów wokalno-instrumentalnych oraz dziesięć zespołów ludowych. Kierowane przez nich formacje zdobywały laury na wielu prestiżowych konkursach, przeglądach i festiwalach. Na benefisie pana Gustawa gościli przedstawiciele władz, ze starostą staszowskim Józefem Żółciakiem, burmistrzem Staszowa Leszkiem Kopciem i wójtem Rytwian Grzegorzem Forkasiewiczem oraz wychowankowie, uczniowie i przyjaciele czcigodnego Jubilata, jak również muzycy, i członkowie zespołów ludowych z naszego powiatu, w tym nasza grupa śpiewacza Oleśniczanki.

powrót ...

Gmina Oleśnica uruchomiła aplikację Moja Okolica, która umożliwia mieszkańcom wygodny i szybki dostęp do przydatnych, ciekawych, ale także ważnych informacji lokalnych.

Gromadzi ona informacje o nadchodzących wydarzeniach, zmianie godziny otwarcia urzędu, przerw w dostawie mediów czy zmianie opłat.

Kliknij w grafikę poniżej aby dowiedzieć się więcej

Skip to content