Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Zaproszenie na spotkanie

Drukuj

Działaj Lokalnie dla aktywnych

Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa- Ośrodek Działaj Lokalnie serdecznie  zaprasza organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu gmin: Staszów, Połaniec, Rytwiany, Osiek, Bogoria, Oleśnica, Szydłów, Łubnice, Tuczępy i Raków do udziału w konkursie dotacyjnym „Działaj Lokalnie”. FARMa przeznaczy na realizację Państwa projektów kwotę 29.700,00zł. Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 maja o godzinie 12:00 w Urzędzie Gminy w Oleśnicy.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 maja o godzinie 12:00 w Urzędzie Gminy w Oleśnicy.

„Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Program wspiera zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności. Wyjątkowość Programu polega na jego dostępności dla wszystkich bez względu na wiek i tematykę projektu. O dotację mogą ubiegać organizacje, ale też grupy nieformalne. Projekty powinny skupiać ludzi wokół dobra wspólnego i szeroko aktywizować społeczność. W skali kraju zrealizowano już ponad 6 tysięcy lokalnych projektów.

W zeszłorocznej edycji Fundacja FARMa dofinansowała 5 projektów, dzięki czemu m.in.: w Kurozwękach grupa aktywnych mam doprowadziła do wybudowania placu zabaw dla dzieci, w Połańcu przygotowano program międzypokoleniowych zajęć dla rodzin a w Bogorii mieszkańcy odkrywali bogactwa lasu. W tym roku organizatorzy planują przyznać 10 dotacji.

Zgłaszane projekty powinny zostać zrealizowane między lipcem a grudniem 2014 roku, mogą trwać min. 3 i max 6 miesięcy. Max kwota dofinansowania wynosi 6.000,00zł

Termin nadsyłania wniosków mija 10 czerwca.

Program Działaj Lokalnie 2014 realizowany jest dzięki wsparciu merytorycznemu i finansowemu Miasta i Gminy Staszów, Miasta i Gminy Połaniec,  Gminy Oleśnica, Gminy Szydłów oraz Gminy Bogoria.

 

Więcej informacji na stronie Fundacji FARMa : www.fundacjafarma.pl

powrót ...
Skip to content