Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Zaproszenie na spotkanie autorskie z pisarką Małgorzatą Wardą

Drukuj

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnicy zaprasza 22 września br. na godz. 16:00 do biblioteki na spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą – z wykształcenia rzeźbiarką, malarką, a z zamiłowania pisarką literatury obyczajowej. Pani Warda pisze zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży. Jest autorką powieści obyczajowych, ale niełatwych w odbiorze, opowiadających o trudnych i bolesnych problemach rodzinnych oraz społecznych, jak choćby zaginięcia i porwania czy też przemoc w rodzinie.

Jak sama często w swoich wypowiedziach podkreśla – celem pisania takich powieści jest chęć otwierania oczu czytelnikom na wiele trudnych i złożonych problemów, które nie zawsze wyglądają tak, jak kreują to media. Zadebiutowała książką Dłonie w 2005 roku. Jej pierwsza powieść dla młodzieży 5 sekund do IO ukazała się w 2015 roku i otrzymała tytuł Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY. Pisarka była dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej. Jest także autorką piosenek, prowadzi warsztaty pisarskie. Wydała m.in.: Nikt nie widział, nikt nie słyszał, Jak oddech, Dziewczynka, która widziała zbyt wiele, Miasto z lodu, Ta, którą znam, Dziewczyna z gór, Tropy, a dla młodzieży 5 sekund do IO, Rebeliantka, Sylwia i Planeta Trzech Słońc. W październiku ukaże się jej nowa książka Dziewczyna z gór oraz Śniegi.

Ponadto w najbliższym czasie biblioteka planuje także koncert: Jesienne impresje muzyczne, o którym będziemy informowali na stronie Urzędu oraz stronie biblioteki: https://gbpolesnica.naszabiblioteka.com

powrót ...
Skip to content