Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Zapraszamy panie w wieku 25 – 59 lat na bezpłatnie badania cytologiczne

Drukuj
Cytobus ŚCO 19 czerwca w Oleśnicy

19 czerwca (środa) w godzinach 10:00–16:00 cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie stacjonował w Oleśnicy przy Ośrodku Zdrowia. Zapraszamy panie w wieku 25 – 59 lat na bezpłatnie badania cytologiczne.

Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 609 99 00 33

Cytologia jest badaniem bezbolesnym i bezpiecznym dla pacjentki. – Zachęcam panie do tych badań, ponieważ będą wykonywane przez świetnych specjalistów. Dysponujemy własnym Zakładem Patologii Nowotworów z certyfikatem Światowej Agencji Badań nad Rakiem, co jest gwarancją wysokiej jakości diagnostyki – dodaje profesor Stanisław Góźdź – dyrektor ŚCO.

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25 – 59 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Cytobus ŚCO został skonstruowany w ramach projektu „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim”. W specjalistycznym pojeździe mieści się gabinet położnej, w którym znajduje się fotel ginekologiczny i niezbędne wyposażenie oraz wydzielona kabina higieny intymnej z bidetem i bieżącą wodą, żeby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania. Cytobus jest klimatyzowany.

powrót ...