Za nami Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2022 w Borzymowie

W niedzielę 21 sierpnia br. na boisku piłkarskim w Borzymowie odbyły się, po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Rywalizowały w nich jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy:
OSP Oleśnica,
OSP Strzelce,
OSP Pieczonogi,
OSP Borzymów – gospodarz tegorocznych zawodów.

W  zawodach uczestniczyła także  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Oleśnica.

Sędzią głównym zawodów w Borzymowie był  st. kpt. Grzegorz Stawiarz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.

Zawody w Borzymowie rozpoczął uroczysty przemarsz uczestniczących w nich jednostek OSP, który prowadził Komendant Gminny druh Mikołaj Mazur.

Strażackie zawody sportowo–pożarnicze rozgrywane były w dwu konkurencjach: sztafecie strażackiej i ćwiczeniach bojowych czyli tzw. „bojówce”. O ostatecznej klasyfikacji startujących zespołów decydował łączny czas uzyskany przez poszczególne jednostki w obu ww. konkurencjach.

W tegorocznej edycji Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych najlepsi okazali się druhowie z OSP Strzelce (I miejsce), którzy wyprzedzili druhów z OSP Pieczonogi (II miejsce) , druhów z  OSP Borzymów (III miejsce) i druhów z OSP Oleśnica (IV miejsce).

Zwycięska drużyna OSP Strzelce  wystąpiła w następującym składzie druh:   Mikołaj Mazur, Rafał Gajda, Dominik Marzec, Krystian Majczak, Kacper Mazur, Piotr Zych, Piotr Gajda, Karol Opałka.

Na zakończenie zawodów Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica   Leszek Juda wraz z Prezesem Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Oleśnicy druhem Adamem Siekierskim i Wiceprezesem Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Oleśnicy druhem Leszkiem Świątkiem wręczyli wszystkim startującym jednostkom puchary, dyplomy oraz bony pieniężne ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Oleśnica.

I miejsce – bon o wartości 2000 zł
II miejsce – bon o wartości 1500zł
III miejsce – bon o wartości 1200 zł
IV miejsce – bon o wartości 1000 zł
dla MDP OSP w Oleśnicy – bon o wartości  500 zł

Zwycięskie drużyny : druhowie z OSP Strzelce i MDP z OSP Oleśnica  będą reprezentować naszą gminę  w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych.

Zawody sportowo–pożarnicze w Borzymowie zostały przygotowane w bardzo profesjonalny sposób i cieszyły się dużym zainteresowaniem licznie przybyłych na boisko piłkarskie w Borzymowie mieszkańców naszej gminy.

Dziękujemy wszystkim startującym jednostkom za walkę fair play, gratulujemy druhom ze  Strzelec wygranej i życzymy powodzenia w rywalizacji na szczeblu powiatu.