Z obrad Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie

Spotkanie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie odbyło się w 16 lipca br. w starostwie staszowskim. Uczestniczyli w nim przedstawiciele gmin według dotychczasowego składu pochodzącego z poprzedniej kadencji samorządowej.

Po przyjęciu protokołu z poprzednich obrad, a także zaproponowanego przez starostę staszowskiego Romualda Zgrzywę porządku spotkania, rozpoczęto procedowanie wyboru przedstawiciela Rady Społecznej SPZZOZ do składu komisji konkursowej w wyborach dyrektora staszowskiego szpitala.

Jedynym kandydatem zaproponowanym przez Starostę Staszowskiego  Romualda Zgrzywę był Burmistrz Miasta i Gminy Staszów dr Leszek Kopeć, administrujący największym samorządem gminnym powiatu staszowskiego. Kandydatura dr. Leszka Kopcia została zaakceptowana jednogłośnie, przy wstrzymaniu się od głosowania przez samego zainteresowanego.

Punkt obrad ,,sprawy różne” zdominowała dyskusja na temat aktualnej sytuacji w szpitalu, w szczególności dotyczącej zawieszenia działalności Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i sytuacji Oddziału Neonatologicznego. Dyrektor Paweł Wojtasik złożył relację ze spotkania z minister zdrowia Izabelą Leszczyną, w którym wraz ze starostą Romualdem Zgrzywą, uczestniczył w dniu 11 lipca br. w Warszawie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Jana Mazanki