Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Wznowienie działalności Biblioteki – Informacja

Drukuj

Drodzy Czytelnicy!

W związku z rekomendacją rządu o otwarciu bibliotek, informujemy, że od dnia 4 maja br. Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnicy wznowiła swoją działalność z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zarówno dla Czytelników jak i Bibliotekarzy, co oznacza, że:

  • Będziemy wypożyczać książki oraz przyjmować zwroty.
  • Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych.
  • Czytelników prosimy o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek lub innym zakryciu twarzy. Zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego (1,5 -2 m).
  • Zalecamy stosowanie rękawiczek ochronnych.
  • Zwrócone książki umieszczone zostaną w wyznaczonych do tego pudłach i objęte kwarantanną przez czas od 3 do 5 dni. Dopiero po tym czasie wrócą na półki.

Oczywiście na dzień dzisiejszy nie powrócimy do spotkań bezpośrednich tj. warsztatów, imprez i innych wydarzeń w Bibliotece, aż do odwołania. Powyższe zasady wprowadzamy z myślą o bezpieczeństwie Czytelników i Bibliotekarzy. W miarę rozwoju sytuacji będziemy reagować na bieżąco oraz informować przez strony internetowe i media społecznościowe.

powrót ...
Skip to content