Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Oleśnicy

Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 29 stycznia 2023r. pod hasłem: “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” Środki zgromadzone w tegorocznej edycji zostaną przeznaczone na zakup aparatury służącej leczeniu sepsy.

Jak co roku mieszkańcy naszej gminy włączyli się w kwestowanie. Już od wczesnych godzin porannych młodzież szkolna zbierała datki do puszek, wręczając symboliczne serduszka. Towarzyszyli im harcerze oraz strażacy z OSP Oleśnica. Wolontariusze wytrwale kwestowali do późnych godzin popołudniowych.

W tym roku po raz pierwszy społeczność naszej gminy miała możliwość uczestniczenia w finałowym graniu w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Oleśnicy, gdzie na zebranych czekał koncert: “Nic co ludzkie nie jest nam obce” oraz występ zespołu “Oleśniczanka”, a także licytacje przedmiotów ofiarowanych przez mieszkańców gminy Oleśnica. Wszystkie zebrane pieniądze trafiły do puszek oleśnickich wolontariuszy. Łącznie udało się zebrać: 8 526,49 zł, i taką kwotę przekazano do sztabu WOŚP Pacanów.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, darczyńcom, licytującym, występującym w koncercie i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację oleśnickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Każdy gest wsparcia szlachetnej idei pomocy w ratowaniu zdrowia i życia jest naprawdę bezcenny i zasługuje na wdzięczność i szacunek.