Uroczystości obchodów Powiatowego Święta Policji w Staszowie

Na zdjęciu, licząc od lewej strony, stoją: Grzegorz Napiórkowski, Michał Malec, Piotr Strzelecki, Mariola Krupa, Dariusz Kuroś, Michał Walczyk, Jacek Rozczypała, Jerzy Żmija

Piątkowe (12 lipca) uroczystości obchodów Powiatowego Święta Policji w Staszowie rozpoczęła msza święta w intencji policjantek i policjantów, a także pracowników cywilny, odprawiona w klasztorze pokamedulskim w Rytwianach przez kapelana powiatowego policji ks. kan. Wiesława Kowalewskiego.

Druga część uroczystości miała miejsce w sali narad Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Na zaproszenie komendanta powiatowego policji w Staszowie mł. insp. Dariusza Kurosia swoją obecnością uroczystości uświetnili między innymi: wojewoda świętokrzyski Józef Bryk, komendant  wojewódzki policji w Kielcach insp. Grzegorz Napiórkowski, starosta staszowski Romuald Zgrzywa, sędzia Sądu Rejonowego Łukasz Stępień,  prokurator rejonowy Piotr Okarski, burmistrzowie i wójtowie ziemi staszowskiej, a także przedstawiciele wielu instytucji związanych z powiatem staszowskim.

Gratulacje składano wszystkim funkcjonariuszom otrzymującym akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Po wyróżnieniu zasłużonych policjantów gratulacje i podziękowania za wzorową służbę policjantom i pracownikom cywilnym złożyli insp. Grzegorz Napiórkowski i wojewoda świętokrzyski Józef Bryk.

W imieniu samorządowców powiatu staszowskiego przemawiał starosta Romuald Zgrzywa, który powiedział m.in.: ,,Święto Policji to dzień wyjątkowo doniosły, to szczególna okazja do przekazania podziękowań i wyrazów uznania wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym policji ziemi staszowskiej. Dlatego też bardzo prosimy pana komendanta powiatowego o przyjęcie najszczerszych gratulacji z okazji awansu na stopień młodszego inspektora policji. Podobne gratulacje kierujemy pod adresem wszystkich awansowanych i odznaczonych funkcjonariuszy. Serdecznie dziękujemy za waszą wzorową i ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu staszowskiego, co ma decydujący wpływ na jakość życia obywateli, jak również sprzyja tworzeniu solidnych podstaw do dalszego rozwoju, we wszystkich obszarach naszej działalności”.

Warto przy tej okazji podziękować także za wytrwałą służbę wszystkich funkcjonariuszom strzegącym bezpieczeństwa, ładu i porządku na terenie Miasta i Gminy Oleśnica w szczególny zaś sposób w odniesieniu do młodszego aspiranta Michała Walczyka – dzielnicowego z terenu naszej gminy.

Życzymy wszystkim policjantom, aby strzegli bezpieczeństwa Państwa i obywateli bez konieczności narażania własnego zdrowia i życia.

Uroczystości zakończono złożeniem meldunku komendantowi wojewódzkiemu insp. Grzegorzowi Napiórkowskiemu, wyprowadzeniem sztandaru i pamiątkową fotografią uczestników spotkania.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Jana Mazanki i KPP w Staszowie