Umowa na budowę kanalizacji w Sufczycach podpisana

W dniu 23 maja 2023 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Oleśnica została podpisana umowa na wykonanie zadania pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Sufczyce w ramach projektu: Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Oleśnica”. Zadanie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 4.3  ,,Gospodarka wodno-ściekowa”, Osi 4 „Dziedzictwo naturalne i kulturowe” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wykonawcą tej bardzo ważnej inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „KAR-WAT” Jolanta Karwat Ociesęki 41a, 26-035 Raków. Wartość kosztorysowa inwestycji, której przedmiotem jest budowa od podstaw kanalizacji w Sufczycach wynosi 4 894 355,29 zł.

Ze strony Wykonawcy umowa została podpisana przez właścicielkę firmy Jolantę Karwat, ze strony Inwestora przez Burmistrza Miasta i Gminy Oleśnica Leszka Judę i Skarbnika Urszulę Wójcicką. Zawarcie kontraktu odbyło się w obecności Przewodniczącej Rady Gminy Krystyny Bator, Kierownika Referatu Budownictwa, Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Anny Antonik, kierownika robót Karola Sychowskiego i Mariana Ryś.

W dniu 25.05.2023 r. odbyło się przekazanie placu budowy, w którym udział wzięli przedstawiciele Gminy Oleśnica Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica Leszek Juda, z-ca Kierownika Referatu Budownictwa, Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Magdalena Dziedzic, radna wsi Sufczyce Jadwiga Kozioł, sołtys wsi Sufczyce Wioletta Gajda oraz przedstawiciele firmy „KAR-WAT” kierownik budowy Michała Münnich, kierownik robót Karol Sychowski oraz  Marian Ryś.

Planowana długość budowanej w ramach kontraktu kanalizacji to ponad 7,5 km. Zadanie powinno być wykonane w terminie 6 miesięcy od dnia podpisania umowy.