Umowa na budowę kanalizacji w Strzelcach podpisana

W dniu 16 lutego 2023 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Oleśnica została podpisana umowa na wykonanie zadania pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Strzelce  w ramach projektu: Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie Aglomeracji Oleśnica”. Zadanie to jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 4.3 ,,Gospodarka wodno-ściekowa”, Osi 4 „Dziedzictwo naturalne i kulturowe” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wykonawcą tej bardzo ważnej inwestycji będzie firma EKOKANWOD Czyszczoń i Półtorak sp.j. z siedzibą w Nowym Korczynie. Wartość kosztorysowa inwestycji, której przedmiotem jest budowa od podstaw kanalizacji w Strzelcach wynosi 4 860 960,00 zł. Zadanie powinno być wykonane w terminie 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Ze strony Wykonawcy umowa została podpisana przez współwłaściciela firmy EKOKANWOD Czyszczoń i Półtorak sp.j. Krzysztofa Półtoraka, ze strony Inwestora przez Burmistrza Miasta i Gminy Oleśnica Leszka Judę i Skarbnika Urszulę Wójcicką. Zawarcie kontraktu odbyło się w obecności przewodniczącej Rady Miejskiej Oleśnica Krystyny Bator, Sekretarza UMiG Joanny Skórskiej, radnego miejscowości Strzelce Łukasza Kozłowskiego, kierownika referatu inwestycji Anny Antonik, z-cy kierownika Magdaleny Dziedzic, sołtysa miejscowości Strzelce Wisława Gajdy oraz kierownika budowy Marcina Indelaka.

W swoim wystąpieniu Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica Leszek Juda podkreślił, że zrealizowanie tej inwestycji zdecydowanie poprawi stan gospodarki wodno-ściekowej gminy, a także podwyższy poziom życia mieszkańców miejscowości Strzelce, którzy do tej pory nie mieli możliwości przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej. Współwłaściciel firmy EKOKANWOD zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby zadanie zostało zrealizowane sprawnie i w przewidzianym w umowie terminie.