Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego znowu najlepsi w powiecie!

Pod koniec maja odbyły się powiatowe eliminacje konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Konkurs był skierowany do uczniów ze szkół podstawowych, z podziałem na dwie kategorie wiekowe 1-4 i 5-8. W tym roku miał on nieco zmienioną formułę, bowiem odbywał się w dwóch etapach-szkolnym i powiatowym (bez etapu wojewódzkiego i ogólnopolskiego). Ponadto konkurs miał charakter indywidualny: punkty uczniów z jednej placówki nie sumowały się.

Publiczną Szkołę Podstawą im. Stefana Żeromskiego w Oleśnicy podczas etapu powiatowego reprezentowali uczniowie: Maja Głowniak kl. III „B”, Wiktoria Siudak kl. III „b”, Grzegorz Trela kl. IV „a”, Alicja Strzelecka kl. V „b”, Kornelia Janicka kl. VII „a”, Mariola Cepil kl. VII „b”.

Test napisali, nie tak jak przyjęło się w ubiegłym roku: w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Staszowie, a w swoich domach – przez Internet. Test nie należał do najłatwiejszych, ponieważ było bardzo dużo szczegółowych pytań, na które trzeba było udzielić odpowiedzi w krótkim czasie.
Z tymi pytaniami nie mieli problemu uczniowie z oleśnickiej podstawówki. Zdobyli oni indywidualnie najwięcej punktów ze znajomości treści książek: „Hulajnogą przez smoczą wyspę” i „Wiłka, smocza dziewczynka”. Świadczą o tym poniższe wyniki:

• w kategorii 1-4 pierwsze miejsce w powiecie zajął Grzegorz Trela.
  • w kategorii 5-8 wszystkie miejsca na podium zajęły dziewczęta z naszej szkoły: pierwsze miejsce Kornelia Janicka, drugie miejsce Alicja Strzelecka, trzecie miejsce Mariola Cepil.

Uczniowie z oleśnickiej podstawówki nie po raz pierwszy wykazali się dużą wiedzą czytelniczą i determinacją, bowiem w roku poprzednim reprezentacja z dwóch drużyn wygrała eliminacje powiatowe i wojewódzkie. Uczniowie swoją wiedzą oraz obyciem czytelniczym pochwalili się na dwudniowym finale w Katowicach. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Oleśnicy była jedyną placówką, którą reprezentowały dwie drużyny: uczniowie z kategorii klas 1-4 i uczniowie z kategorii klas 5-8, co było również promocją dla gminy.