Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Staropolskie kolędy i pastorałki online

Drukuj

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy czas Bożego Narodzenia. W naszej codziennej krzątaninie warto wygospodarować chwilę wolnego czasu, aby oderwać się od obowiązków i poczuć magię świąt. Do bardzo ciekawej inicjatywy umilenia przedświątecznego czasu zaprasza nas Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Oleśnicy poprzez zorganizowanie dla dzieci i młodzieży Przeglądu pastorałek i kolęd online.

Celem przeglądu jest: popularyzacja tradycyjnych, staropolskich kolęd i pastorałek, w środowisku dzieci i młodzieży. Ożywienie amatorskiego ruchu artystycznego. Promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Promowanie młodych talentów. W przeglądzie mogą brać udział uczniowie wszystkich klas ze szkoły podstawowej. W celu wzięcia udziału należy nagrać filmik z wykonaną przez uczestnika kolędą lub pastorałką. Do wyboru: z podkładem muzycznym lub bez, ale bez śpiewanej linii melodycznej. Mile widziane rodzinne kolędowanie. Uczestnicy przesyłają film na adres e-mail: klasy III i IV anna.adamczyk@pspolesnica.pl klasy I, II, V, VI, VII, VIII kamila.wojtowicz-bator@pspolesnica.pl . Ostateczny termin nadsyłania nagrań upływa 21 grudnia br. Organizator po otrzymaniu nagrań zamieści je (w całości lub w fragmencie) na stronie internetowej szkoły na facebooku szkoły oraz na stronie Urzędu Miast i Gminy Oleśnica. Do ciekawego konkursu plastycznego na ozdobę Bożonarodzeniową zaprasza także Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnicy. Więcej informacji na stronie internetowej http://www.gbpolesnica.naszabiblioteka.com/.

Zachęcamy do udziału ww. przedsięwzięciach.

W załączniku Regulamin konkursu – Regulamin Przegląd pastorałek i kolęd online

powrót ...
Skip to content