Ślubowanie Radnych Rady Miejskiej Oleśnica

Po wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia 2024 r., burmistrz elekt Piotr Strzelecki i osoby, które uzyskały mandat radnego do Rady Miejskiej Oleśnica 6 maja br., złożyli ślubowanie. Dopiero z chwilą ślubowania burmistrz mógł rozpocząć urzędowanie, a radni sprawować swój mandat. Posiedzenie otworzył i prowadził do chwili wyboru przewodniczącego najstarszy wiekiem radny Stanisław Skórski.

Ślubowanie złożyło 15 radnych:

• Krystyna Bator
  • Joanna Cichoń
  • Rafał Głowacki
  • Wiesław Grembosz
  • Konrad Guła
  • Jadwiga Kozioł
  • Michał Lalewicz
  • Dominik Marzec
  • Barbara Skórska
  • Stanisław Skórski
  • Aneta Skurska
  • Marian Strzelecki
  • Marian Tendera
  • Dawid Wcisło
  • Kamila Wójtowicz-Bator

Każdy z radnych złożył rotę ślubowania, która brzmiała: “Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. Ślubowanie zostało zakończone zdaniem: “Tak mi dopomóż Bóg”. Radni spośród siebie wybrali przewodniczącego, którym została Krystyna Bator natomiast wiceprzewodniczącym Rafał Głowacki. Przewodnicząca i wiceprzewodniczący podziękowali za wybór i mandat zaufania, jakim zostali obdarzeni przez radnych. Nowo powołana przewodnicząca rady złożyła wszystkim obecnym życzenia oraz podkreślała ważność i zgodność owocnej współpracy z nową radą i burmistrzem Piotrem Strzeleckim.

Gościem na inauguracyjnej sesji był Leszek Juda – ustępujący burmistrz Miasta i Gminy Oleśnicy, który pogratulował burmistrzowi Piotrowi Strzeleckiemu i całej nowo wybranej radzie. W swojej wypowiedzi podkreślał: – Drodzy Radni, dziś składając ślubowanie pamiętajcie, jaki to ważny moment, a zarazem ogromna odpowiedzialność wobec mieszkańców, którzy oddając swój głos obdarzyli Was zaufaniem. Spełnienie ich oczekiwań, tego, o czym mówiliście w trakcie kampanii wyborczej będzie warunkiem sukcesu. Chciałbym, by na koniec tej kadencji, każdy z Was mógł powiedzieć, że zrobił wszystko, by nasza gmina rozwijała się, a mieszkańcom żyło się coraz lepiej. Tego Państwu i sobie, jako mieszkańcowi życzę.