Ślubowanie Burmistrza Miasta i Gmina Oleśnica

W dniu 6 maja br., o godz. 10.00 w świetlicy UMiG Oleśnica odbyło się uroczyste ślubowanie burmistrza elekta Piotra Strzeleckiego. Nowo wybrany burmistrz został zaprzysiężony wśród składu nowej Rady Miejskiej, sołtysów, pracowników UMiG oraz ustępującego burmistrza Leszka Judy, a także mieszkańców gminy Oleśnica i osób oglądających transmisję za pomocą łączy internetowych.

Rota ślubowania burmistrza: “Obejmując urząd Burmistrza Miasta i Gminy Oleśnica, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Miasta i Gminy Oleśnica”.

Ślubowanie zostało zakończone zdaniem: “Tak mi dopomóż Bóg”.

W swoim wystąpieniu burmistrz Piotr Strzelecki powiedział:
Pani Przewodnicząca i Panie Przewodniczący Rady Miejskiej Oleśnica, Szanowni Państwo obecni w tej sali oraz osoby oglądające dzisiejszą sesję za pośrednictwem łączy internetowych. Bardzo dziękuję tym wszystkim mieszkańcom Miasta i Gminy Oleśnica, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych w dniu 7 kwietnia 2024 roku. Dziękuję w imieniu wszystkich startujących za frekwencję, która przekroczyła 62% oraz głosy oddane na moją osobę, jako kandydata na Burmistrza Miasta i Gminy Oleśnica. Raz jeszcze chcę powtórzyć, że moja praca na trudnym i odpowiedzialnym stanowisku burmistrza będzie służyć wszystkim mieszkańcom miasta i gminy. Nie rozpoczynam jej w próżni, lecz na zasadzie kontynuacji i zakończenia rozpoczętych działań inwestycyjnych oraz realizacji planów i celów, o których mówiliśmy podczas kampanii wyborczej. Liczę na owocną współpracę z całą 15-osobową Radą Miejską Oleśnica, sołtysami i radami sołeckimi poszczególnych miejscowości, organizacjami, które funkcjonują na terenie miasta i gminy. W bieżącej pracy, na nowym stanowisku, ogromnym wsparciem będą dla mnie pracownicy Urzędu Miasta i Gminy i kierownicy podległych nam jednostek organizacyjnych. W tym aspekcie liczę na Państwa całkowite zaangażowanie w codziennej pracy na rzecz pomyślności naszej Małej Ojczyzny. Szanowni Państwo, wierzę w to głęboko, że najbliższe lat będą okresem rozwoju Miasta i Gminy Oleśnica w zakresie ekonomicznym, społecznym i infrastrukturalnym”.