Przejście dla pieszych na ulicy Żeromskiego

W dniu 2 sierpnia 2024 roku odebrano przejście dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1071T Pacanów – Strzelce na ulicy Żeromskiego. Budowa przejścia w 59% została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość zadania wyniosła 153 750,00 zł. Wkład finansowy Gminy Oleśnica wyniósł 28 069 złotych.

Zakres robót obejmował wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznych, montaż lamp hybrydowych ulicznych LED (solar + turbina wiatrowa), montaż pionowych znaków drogowych, oznakowanie aktywne – znak D-6 oraz oznakowanie poziome jezdni. Wykonawcą przejścia była spółka „DB” Budownictwo Sp. z o.o. z Rytwian.

Podczas odbioru przejścia byli obecni od lewej: dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Staszowie Mirosław Bernyś, zastępca kierownika działu dróg i mostów w ZDP Agnieszka Gajda, prezes „DB” Budownictwo Sp. z o.o. Konrad Gądek, kierownik działu dróg i mostów w ZDP Paweł Krakowiak, kierownik referatu budownictwa, gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska w Urzędzie Miasta i Gminy Oleśnica Anna Antonik i zastępca burmistrza Oleśnicy Leszek Juda.

Foto dzięki uprzejmości pana Jana Mazanki