Przebudowa drogi powiatowej na ulicy Staszowskiej

Zasadniczo dobiegły końca prace w ramach przebudowy odcinka drogi powiatowej nr 1876 ( 1036T ) Oleśnica – Brody – Grobla w miejscowości Oleśnica na ul. Staszowskiej na długości blisko 1000 m.

Przebudowa obejmowała przede wszystkim: położenie nowej nawierzchni asfaltowej wraz z wykonaniem oznakowania poziomego, wymianę chodnika, czyszczenie rowów wraz z ich wzmocnieniem płytami betonowymi ażurowymi. Całkowita wartość robót to kwota 1 889 105,96 złotych. Dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosła 1 511 284,00 złotych. Wkład własny Powiatu Staszowskiego i Gminy Oleśnica wyniósł odpowiednio 188 911,96 złotych i 188 910,00 złotych. Inwestorem zadania był Powiat Staszowski, a wykonawcą robót Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Staszów.

Wczoraj ( 21 października ) miał miejsce odbiór robót w którym uczestniczyli przedstawiciele powiatu, naszej gminy oraz wykonawcy.

Prezentowane zdjęcia maja charakter poglądowy i pochodzą z własnych zasobów.