Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze

W dniu 18 września 2022 roku na stadionie sportowym w Sichowie Małym odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze.  W zawodach wzięły udział 23 drużyny w czterech kategoriach: Ochotniczych Straży Pożarnych, Kobiecych Drużyn Pożarniczych, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt. Druhny oraz druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: w sztafecie pożarniczej 7×50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych.

Na zawodach Gminę Oleśnica reprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt z Oleśnicy, która w swojej kategorii zajęła trzecie miejsce oraz drużyna OSP KSRG Strzelce, która po zaciętej rywalizacji uplasowała się na siódmym miejscu.

W klasyfikacji generalnej, wśród jednostek OSP: I miejsce zajęła OSP z Grzybowa, II miejsce przypadło OSP z Ruszczy, na III miejscu uplasowała się drużyna OSP z Rudy. Wśród Kobiecych Drużyn Pożarniczych zwyciężyły panie z jednostki w Rytwianach, II miejsce KDP z Koniemłotów, III miejsce KDP z Woli Kiełczyńskiej. Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców, kolejne trzy miejsca zajęły drużyny:  MDP Czajków, MDP Rytwiany, MDP Potok. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt: I miejsce zajęła drużyna z Wiśniowej, II miejsce drużyna z Rytwian, a III miejsce drużyna z Oleśnicy. Wszystkim uczestnikom zawodów wręczono pamiątkowe dyplomy, natomiast najlepsze drużyny z poszczególnych kategorii odebrały puchary, medale i nagrody rzeczowe i pieniężne, ufundowane przez władze samorządowe powiatu staszowskiego oraz poszczególnych gmin,
a także przedsiębiorców.

Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica Leszek Juda obecny na zawodach, złożył podziękowania i gratulacje drużynom z Oleśnicy oraz Strzelec, które swoją pasją i zapałem promują gminę Oleśnica na szczeblu nie tylko gminnym, ale także powiatowym.

powrót ...
Skip to content