Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Piknik Oleśnica Rodzinnie

W dniu 23 czerwca 2024r., na palcu przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Oleśnicy odbył się piknik pn.: „Oleśnica Rodzinnie”. Była to impreza kulturalno-rozrywkowa skierowana do całej społeczności lokalnej z nastawienie na rodziny. Wiodącym celem organizacji tego przedsięwzięcia była nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim integracja i konsolidacja instytucji i stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy. Głównym pomysłodawcą i organizatorem imprezy był Wienerberger – zakład produkcji ceramiki budowlanej, który od 2008 r. funkcjonuje w Oleśnicy. Natomiast współorganizatorami były instytucje i stowarzyszenia m.in.: Urząd Miasta i Gminy Oleśnica, Publiczna Szkoła Podstawowa im. St. Żeromskiego w Oleśnicy, Przedszkole Gminne im. św. Jana Pawła II w Oleśnicy, Miejsko Gminne Centrum Kultury w Oleśnicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnicy, Stowarzyszenie Wspólnota Oleśnica oraz Koło Gospodyń Wiejskich, klub sportowy Strzelec, a także druhowie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnicy. Patronat Honorowy imprezy objęła: Renata Janik Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, natomiast patronat medialny Echo Dnia.

Piknik rozpoczął się o godz. 14. 00 na placu szkolnym powitaniem uczestników, oraz przedstawieniem organizatorów spotkania przez Burmistrza Miasta i Gminy Oleśnica Piotra Strzeleckiego oraz kierownika zakładu Wienerberger Marcina Nowaka. Następnie uczestnicy mogli podziwiać widowiska artystyczne w wykonaniu dzieci z Gminnego Przedszkola, a także Miejsko- Gminnego Centrum Kultury w Oleśnicy, wokalny występ zespołu „Oleśniczanka”, pokaz walk karate, festiwal piosenki, wziąć udział w zabawie tanecznej organizowanej prze DJ Sebastiana Myśliwca. Na koniec o 21.45 chętni mogli obejrzeć film obyczajowy pt.: „Miłość jak miód” zorganizowany w formie kina plenerowego pod gwiazdami.

W trakcie trwania pikniku można było skorzystać z szerokiej gamy atrakcji m.in.: strefy dla dzieci Kącik malucha, pokazu murarstwa, garncarstwa, wziąć udział w grach plenerowych, turnieju szachowym, zawodach sportowych. Ponadto imprezie towarzyszył poczęstunek, zabawy animacyjne, stoiska gastronomiczne oraz urządzenia rekreacyjne.

Piknik odbył się po raz pierwszy, cieszył się dużym zainteresowaniem, co daje nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez gminnych. Organizowanie tego typu przedsięwzięć ma na celu pobudzanie aktywności kulturalnej społeczności gminnej oraz stanowi formę promocji miejsca, w którym żyjemy i działamy, co zapewne pomoże w zaistnieniu i zauważeniu naszej małej Ojczyzny na mapie świętokrzyskiego szlaku turystycznego.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz filmiku z relacji wydarzenia.

powrót ...
Skip to content