Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne i hydrologiczne

Drukuj
Ostrzeżenie meteorologiczne i hydrologiczne

Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych

Obszar: Województwo świętokrzyskie

Ważność: od 2014-08-07 12:00:00 do 2014-08-08 06:30:00

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm, oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie opady gradu. W nocy prognozuje się dodatkowo wystąpienie punktowo opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 60 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: Silne burze z gradem 80%, Intensywne opady deszczu 80%

 

Ostrzeżenie meteorologiczne i hydrologiczne

Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie

Obszar: Województwo świętokrzyskie

Ważność: od 2014-08-07 13:30:00 do 2014-08-08 12:00:00

Przebieg: W związku z prognozowanymi opadami deszczu zarówno o charakterze burzowym jak i ciągłym, w zlewniach: Nidy, Czarnej Staszowskiej, Koprzywianki, Kamiennej oraz w górnym biegu zlewni Pilicy, a także na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie województwa, prognozowany jest wzrost poziomu wody (miejscami gwałtowny), w strefie stanów średnich oraz do dolnej części strefy stanów wysokich, z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych, a w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów burzowych także alarmowych. Obecne przekroczenia stanów ostrzegawczych w zlewni Kamiennej będą się utrzymywać, a na skutek kolejnych prognozowanych opadów wystąpią dalsze wzrosty, miejscami z przekroczeniem stanów alarmowych.

Prawdopodobieństwo: 90%

Pełna treść ostrzeżenia – Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 57

powrót ...
Skip to content