Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

“Oleśniczanki” na ludowo w Sichowie Małym

Drukuj

W sobotę 23 lipca 2022 r., w upalne popołudnie panie z zespołu “Oleśniczanki” wybrały się na przegląd kapel i zespołów ludowych do Sichowa. Zespół ze swoim autorskim repertuarem reprezentował naszą gminę w składzie: Małgorzata Poniewierska, Barbara Skórska, Bożena Latoch, Danuta Koronowska, Alina Skórska, Agnieszka Kosałka, Anna Plewa, Renata Poniewierska. Paniom akompaniował na akordeonie Władysław Nalepa – emerytowany wieloletni nauczyciel muzyki, który sprawuje muzyczną opiekę oraz Jakub Poniewierski. Gościnnie z zespołem wystąpiła Joanna Pietras obecna Dyrektor Miejsko – Gminnego Centrum Kultury w Oleśnicy.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sichów Mały “Sichowianie”. Impreza została sfinansowana przez gminę Rytwiany w ramach zadania publicznego w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowych, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej i kulturowej. Startujący w przeglądzie każdy zespół śpiewaczy lub solista mógł zaprezentować tylko dwa utwory. Koncert trwał ponad trzy godziny, bowiem zgromadził uczestników z Połańca, Pacanowa, Sichowa, Tuczęp, Nieciesławic i Oleśnicy. “Oleśniczanki” wywalczyły sobie zwycięska trzecią lokatę. Po wręczeniu pucharów, dyplomów i upominków spotkanie zakończyło się zabawą ludową.

powrót ...
Skip to content