Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Oleśniccy harcerze na wakacjach w Karpaczu

Drukuj

109 Buska Wielopoziomowa Drużyna im. Stefana Żeromskiego w Oleśnicy działa już ponad rok. Wszyscy wiemy, że 2020 r. był trudnym czasem, dlatego też, ze względu na pandemię, oleśnicka grupa harcerzy przez wiele miesięcy spotykała się online, jednak, gdy tylko pojawiała się taka możliwość, organizowano ogniska, rajdy, zabawy. Mimo tak ograniczonych możliwości działania, oleśnickim harcerzom udało się odnieść dwa sukcesy: zajęcie dwóch III miejsc w kat. zuchowej i harcerskiej w konkursie organizowanym przez chorągiew kielecką (odpowiednik etapu wojewódzkiego) oraz wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Europejskie Centrum Bajki.

W czerwcu 13 dzieci z terenu naszej gminy uczestniczyło w kilkudniowej wycieczce, zorganizowanej przez ZHP Busko-Zdrój. Pierwszego dnia grupa zwiedziła Karpacz – malownicze miasteczko położone w Karkonoszach u stóp Snieżki. Późnym wieczorem miało miejsce obrzędowe ognisko, podczas którego nie zabrakło gier i zabaw harcerskich.

Drugiego dnia, już od rana w dobrych nastrojach harcerze wyruszyli autobusem do Czech, aby od czeskiej strony wjechać na Śnieżkę gondolami. Dzieci podziwiały obiekty znajdujące się na Śnieżce: obserwatorium oraz kaplicę św. Wawrzyńca. Z powrotem dzieci zeszły z góry na własnych nogach, okazało się jednak, że pomimo iż Śnieżka ma ponad 1600 m wysokości i jest najwyższą górą
w Czechach, to dla wyćwiczonych harcerzy nie było to żadnym problemem.

Śnieżka nie była jedyną atrakcją podczas tego dnia. Po południu harcerze zwiedzali Rynek Jeleniej Góry, a wieczorem mogli się zrelaksować po całodziennym trudzie pobytem na Termach w Cieplicach.

Ostatni dzień wycieczki to spacer po rynku Wrocławia, gdzie harcerze miali możliwość podziwiać wyjątkową architekturę tego miasta oraz zobaczyć pokaz magika. Wielką radością było zwiedzanie największego w Polsce ogrodu zoologicznego oraz Afrykarium.

Harmonogram wyjazdu był bardzo bogaty i ciekawy, co znalazło odzwierciedlenie w spontanicznie wyrażanych opiniach dzieci, a uśmiechnięte buzie na fotografiach mówią same za siebie.

Oleśniccy harcerze na wakacjach w Karpaczu
powrót ...
Skip to content