Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Oleśnica i okolice na archiwalnych zdjęciach – krajobrazy pamięci

Drukuj

31 maja 2019r. Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnicy zorganizowała akcję zbierania i nadsyłani starych zdjęć. Pokłosiem jej jest zbiór fotografii, którym dziś pragniemy się z Państwem podzielić, przypomnieć oraz pokazać, to, co wydaje się, że było tak niedawno, a dzisiaj stanowi już historię naszej Małej Ojczyzny.

Zdjęcia zamieszczone w galerii, to głównie fotografie, które udało nam się wydobyć ze starych szaf, kufrów, albumów  mieszkańców gminy. Pochodzą  z lat  50., 60. i 70. ubiegłego wieku, a przedstawiają przede wszystkim zdjęcia budynków tamtego okresu, tym samym przywołują  w naszej pamięci,  jak wyglądała  kiedyś Oleśnica, jak żyli w niej ludzie, jak się ubierali.

Jeśli mają Państwo w swoich zasobach więcej fotografii obrazujących historię mieszkańców Oleśnicy jak i samej Oleśnicy, to zachęcamy do przesłania ich na adres e mailowy: promocja@gminaolesnica.pl .

powrót ...
Skip to content