OGŁOSZENIE – STYPENDIUM SZKOLNE 2024/2025

W roku szkolnym 2024/2025 wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w postaci stypendium szkolnego należy składać do 16 września 2024 roku., w Urzędzie Miasta i Gminy Oleśnica, ul. Nadstawie 1, pokój nr 9.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Miesięczna wysokość dochodu w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 600 zł netto na osobę (art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2024 r., poz. 1283). Obliczanie dochodu miesięcznego z gospodarstwa rolnego – przyjmuje się, że z 1 ha przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 345 zł

Za dochód uważa się sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku tj. z sierpnia lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku, z miesiąca w którym wniosek został złożony.

Wnioski są dostępne w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Oleśnica, pokój nr. 9

Do wniosku należy dołączyć:

• Zaświadczenie albo oświadczenie o wysokości dochodu netto z zakładu pracy
    (z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku),
  • Zaświadczenie albo oświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej,
  • Zaświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażonej w ha przeliczeniowych lub aktualny nakaz płatniczy,
  • Zaświadczenie z Urzędu Pracy o otrzymywanych świadczeniach dla bezrobotnych albo oświadczenie,
  • Przelewy lub przekazy pieniężne dokumentujące wysokość alimentów, jeżeli członkowie rodziny są zobowiązani wyrokiem sądu lub ugodą do ich płacenia na rzecz innych osób lub pobierają alimenty,
  • Odcinek z renty lub emerytury,
  • Oświadczenie o dochodach uzyskanych z pracy dorywczej,

Uwaga:

Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane

Termin realizacji świadczenia zostanie wskazany w decyzji, wypłata nastąpi po przedstawieniu imiennych faktur bądź rachunków wystawionych na osobę uprawnioną.