Obradował konwent wójtów i burmistrzów powiatu staszowskiego

W związku z rozpoczęciem nowej VII kadencji samorządu, Starosta Staszowski Romuald Zgrzywa zaprosił włodarzy miast i gmin powiatu staszowskiego na posiedzenie pierwszego ,,Konwentu wójtów i burmistrzów”. Konwent miał miejsce 16 lipca w sali konferencyjnej starostwa powiatowego.

W konwencie uczestniczył Starosta Staszowski Romuald Zgrzywa, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów dr Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Bogoria Marcin Adamczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów Andrzej Tuz, Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdalena Marynowska, Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica Piotr Strzelecki, Wójt Gminy Rytwiany Przemysław Broziński, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Jarosław Kądziela, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa Jerzy Bernyś i Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Staszowie Mirosław Bernyś.

Pierwszym punktem porządku obrad był wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego konwentu na obecną kadencję. Jedynym kandydatem na przewodniczącego konwentu był burmistrz dr Leszek Kopeć, a na wiceprzewodniczącego burmistrz Marcin Adamczyk. Obydwie kandydatury zaakceptowano jednogłośnie. Po zakończeniu wyborów prowadzenie obrad od starosty Romualda Zgrzywy przejął burmistrz dr Leszek Kopeć.

W dalszej części posiedzenia naczelnik Jerzy Bernyś poinformował o aktualnym stanie organizacji dożynek powiatowych, które odbędą się w niedzielę 25 sierpnia w Rytwianach. Następnie o realizowanych, a także planowanych remontach dróg powiatowych poinformował dyrektor Mirosław Bernyś. W dyskusji poruszano m.in.: korzystanie przez gminy z powiatowego funduszu ochrony środowiska, współfinansowanie inwestycji na drogach powiatowych w zakresie zabezpieczenia przez powiat i gminy wymaganych środków własnych, a także koszenie poboczy i rowów oraz odchwaszczanie chodników.

W punkcie ,,wolne wnioski” burmistrzowie i wójt obecni na konwencie wnioskowali m.in.: o powołanie związku międzygminnego – spółki wodno-melioracyjnej, budowę lodowiska powiatowego oraz parkingów przy szpitalu i starostwie. Padła śmiała propozycja utworzenie młodzieżowej rady powiatu i możliwości ulgowego korzystania z krytej pływalni powiatowej przez uczniów szkół podstawowych.

Foto dzięki uprzejmości Pana Jana Mazanki