Niecodzienna interaktywna lekcja wiedzy o społeczeństwie

W dniu 1 grudnia 2022 roku uczniowie klasy VIII B Publicznej Szkoły Podstawowej w Oleśnicy z nauczycielem zajęć edukacyjnych – wiedza o społeczeństwie dyrektorem Piotrem Strzeleckim, odwiedzili Urząd Miasta i Gminy Oleśnica. Pomysł na takie spotkanie i „żywą lekcję”, z którym wyszła oleśnicka młodzież okazał się naprawdę arcyciekawy. Ich wizyta zbiegła się z tematyką ostatnich zajęć dotyczącej zasad funkcjonowania samorządu gminnego. Uczniowie mieli okazję zdobyć informacje na ten temat z tzw. „pierwszej ręki”: od Burmistrza Miasta i Gminy Oleśnica – Leszka Judy, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Oleśnicy-Krystyny Bator, a także Sekretarza Urzędu Miasta i Gminy Oleśnica –Joanny Skórskiej. Spotkanie okazało się interesującą formą dyskusji młodego pokolenia z doświadczonymi samorządowcami. Młodzież chłonna wiedzy zadawała dociekliwe pytania, a przede wszystkim z wielką uwagą wsłuchiwała się w odpowiedzi. Ze spotkania uczniowie wyszli bogatsi o wiedzę, jak z bliska wygląda praca Rady Miejskiej oraz komisji stałych. Zapoznali się ze strukturą organizacyjną funkcjonowania samego Urzędu Gminy oraz podległych mu jednostek organizacyjnych. Kolejnym wątkiem, który zainteresował uczniów – okazał się temat najważniejszych inwestycji realizowanych na terenie naszej Gminy oraz ich planach na przyszłość. Z całą pewnością można stwierdzić, że rzeczowe i przenikliwe pytania, skierowane przede wszystkim do Burmistrza wykraczały poza temat lekcji. Reasumując–śmiało można powiedzieć, że otwarty, chłonny umysł młodego pokolenia i ich uważność na sprawy lokalnej społeczności niesie z sobą nadzieję na dobrą przyszłość.