Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Moc Historii – audycja radiowa

Drukuj
Miło nam poinformować, że Radio Kielce zaprosiło nas do umieszczenia na stronie Gminy informacji na temat jednej z miejscowości naszej gminy – Pieczonogi.

Poniżej link do audycji Kliknij tutaj, aby przejść do strony z audycją

(…) Pod koniec XIV wieku w dokumentach historycznych, po raz pierwszy pojawiła się nazwa Pieczonogi. Dla niektórych jednak, bardziej ekscytująca niż historia, jest nazwa wsi. U jednych budzi to skojarzenia kulinarne, zdaniem innych sugeruje średniowieczne tortury lub sposób leczenia pewnych dolegliwości. Natomiast według ekspertów, prawda jest jeszcze inna (…) – jaka… ? O tym opowiadają w programie “Moc Historii” Cezary Jastrzębski i Robert Kałuża.

Zapraszamy do odsłuchania w wolnej chwili.

powrót ...
Skip to content