Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Oleśnicy

8 września br. na boisku sportowym w Oleśnicy po raz kolejny odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Rywalizowały w nich cztery jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy: Oleśnica, Strzelce, Pieczonogi, Borzymów. Gospodarzami tegorocznych zawodów była jednostka straży OSP z Oleśnicy, a sędzią głównym st. kpt. Grzegorz Stawiarz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie. Zawody rozpoczął uroczysty przemarsz uczestniczących w nich jednostek OSP, który prowadził Komendant Gminny druh Mikołaj Mazur. Strażackie zawody sportowo–pożarnicze rozgrywane były w dwu konkurencjach: sztafecie strażackiej i ćwiczeniach bojowych, czyli tzw. “bojówce”. O ostatecznej klasyfikacji startujących zespołów decydował łączny czas uzyskany przez poszczególne jednostki w obu ww. konkurencjach.

W tegorocznej edycji Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych najlepsi okazali się druhowie z OSP Oleśnica (I miejsce), którzy wyprzedzili druhów z OSP Strzelce (II miejsce), druhów z  OSP Pieczonogi (III miejsce) oraz druhów z OSP Borzymowa (IV miejsce). Zwycięska drużyna OSP Oleśnica  wystąpiła w następującym składzie druh: Damian Grudziński, Mariusz Grudziński, Wojciech Wójcicki, Bartosz Skórski, Jakub Nowak, Bartosz Nowak, Bartosz Pawlicki, Kacper Król, Przemysław Coś.

Na zakończenie zawodów Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica Piotr Strzelecki wraz z zastępcą Burmistrza Leszkiem Judą oraz Prezesem Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Oleśnicy druhem Adamem Siekierskim wręczyli wszystkim startującym jednostkom puchary, dyplomy oraz bony pieniężne ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Oleśnica. Zwycięska drużyna OSP Oleśnica będzie reprezentować naszą gminę w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych w Bogorii 15 września. Zawody sportowo–pożarnicze w Oleśnicy zostały przygotowane w profesjonalny sposób i cieszyły się dużym zainteresowaniem licznie przybyłych mieszkańców gminy. Dziękujemy wszystkim startującym jednostkom za walkę fair play, gratulujemy druhom z Oleśnicy wygranej i życzymy powodzenia w rywalizacji na szczeblu powiatu.