MASECZKI OCHRONNE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY OLEŚNICA

Informujemy, że od poniedziałku 20 kwietnia 2020 r. rozpoczynamy akcję wyposażenia mieszkańców Gminy Oleśnica w maseczki ochronne wielokrotnego użytku.  Do każdego gospodarstwa domowego trafią po dwie sztuki. Po użyciu maseczki z otrzymanego pakietu należy ją wyprać i wyprasować, aby mogła być użyta ponownie.

Maseczki będą dystrybuowane przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Oleśnica, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie będzie konieczności pokwitowania odbioru maseczek. Prosimy o zaniechanie próby kontaktu osobistego z osobami roznoszącymi pakiety, które będą umieszczane w skrzynce pocztowej, lub w przypadku jej braku w widocznym miejscu na ogrodzeniu.

Apelujemy o stosowanie się do wspomnianych zaleceń stosowania okrycia nosa i ust w przestrzeni publicznej, w szczególności w czasie robienia zakupów, wyjścia do apteki, przychodni lub w innej koniecznej potrzeby. Tylko wtedy, gdy będziemy dbać o siebie nawzajem jesteśmy w stanie uniknąć zakażenia i rozprzestrzeniania się wirusa.

/-/ Leszek Juda

Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica