,,Mała książka – wielki człowiek” 2019/2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnicy włączyła się do kolejnej edycji kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, której organizatorem jest Instytut Książki. Tym razem projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat), każde dziecko, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Będzie to broszura informacyjna przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyprawki Czytelnicze można odbierać już od września br.

Serdecznie zapraszamy!