Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Koncert “Wspierajmy się”

Drukuj

Od wielu lat w ramach współpracy Urzędu Miasta i Gminy Oleśnica ze szkołą organizowane są koncerty i warsztaty z elementami profilaktyki pierwszorzędowej dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Oleśnicy. I tak 30 września br., odbyły się zajęcia edukacyjno-muzyczne, spotkanie prowadził Sławek Pyrko – profilaktyk – praktyk, terapeuta uzależnień i muzyk. W swoim programie profilaktycznym poruszył problemy związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych oraz nadużywania urządzeń służących do obsługi cyberprzestrzeni. W barwny i interesujący sposób dzielił się swoimi przeżyciami i wnioskami wynikającymi z obserwacji świata. Ciekawym przesłaniem były słowa skierowane do młodzieży: „Jesteście dla siebie samych przyszłością i to Wy macie klucz do otwierania drzwi z bogactwem, miłością, sławą, pokojem i harmonią. Ktoś wam dał zdrowie i życie nie po to by wystawać w kolejkach, kiedy wam zabraknie zdrowia i życiowej energii. Bądźcie sobą i nie dajcie się zniewolić”.

powrót ...