Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Kolorowy Orszak Trzech Króli 2022

6 stycznia przypada święto Trzech Króli, w naszej parafii na Mszy św. o 9.30 odbyła się krótka inscenizacja z udziałem dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz scholii, które w kolorowych strojach wprowadziły w nastrój obchodów tego święta. W tym roku odbywały się one pod hasłem „Dzień dziś wesoły”. Te słowa zaczerpnięte z kolędy „Z narodzenia Pana”, miały przypomnieć jak ważne jest prawdziwe przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. W naszym kościele dziatwa przedszkolna i szkolna, a w tym Trzej Królowie złożyli Dzieciątku Jezus dary. Zgromadzeni wierni obejrzeli poruszającą oraz skłaniającą do refleksji inscenizację przygotowaną przez panie: Annę Adamczyk i Małgorzatę Malec. Okraszona kolędami scenka odnosiło się do przesłania tegorocznego Orszaku Trzech Króli, którego celem było pokazanie jak ważne jest dla każdego człowieka dobre, głębokie przeżywanie świąt i rozumienie ich istoty oraz treści, które ze sobą niosą. Data 6 stycznia to nie tylko Uroczystość Objawienia Pańskiego, ale także dzień, w którym w szczególny sposób pamiętamy o misjach. Dlatego też po Mszy św. na palcu przed kościołem miała miejsce kwesta, której celem była pomoc Misjom i wsparcie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

powrót ...
Skip to content