Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Kolejny transport żywności dla mieszkańców gminy Oleśnica

Drukuj

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oleśnicy w ramach współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej w związku z pandemią COVID-19 zorganizował akcję dostarczenia żywności osobom zamieszkałym na terenie gminy Oleśnica zakwalifikowanym do pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogramu 2019.

We wtorek 05.05.2020 r. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Sandomierza, przy użyciu samochodów transportowych przywieźli z Caritas Polska – Kielecki Bank Żywności 8900 kg produktów żywności dla 322 rodzin, łącznie 600 osób. Pracownicy MGOPS z pomocą strażaków z OSP w Oleśnicy dostarczyli mieszkańcom gminy paczki żywnościowe, w których znajdowały się m.in.: groszek z marchewką, szynka drobiowa, mleko UHT, koncentrat pomidorowy, sery, herbatniki maślane. Jedna paczka ważyła 15 kg.

Nadmieniamy, że jest to już druga w okresie pandemii akcja pomocy żywnościowej. Pierwsza partia w ilości 6258 została dostarczona osobom uprawnionym, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego w kwietniu 2020 r.
Wtedy pracownikom MGOPS pomagali strażacy i sołtysi. Obie akcje przebiegały z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Dzięki zaangażowaniu pracowników MGOPS, strażaków, żołnierzy i sołtysów akcja przebiegała bardzo sprawnie i bez zakłóceń.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w realizacje obu zadań składamy serdeczne podziękowania.

powrót ...
Skip to content