Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Weroniki Siemińskiej

Drukuj

W dniu 20 stycznia 2022 r. mieszkanka naszej Gminy, Pani Weronika Siemińska, obchodziła 100-lecie urodzin. Mając na uwadze zagrożenia związane z pandemią oraz stan zdrowia Jubilatki przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy postanowili nie odwiedzać Jej osobiście. Niemniej jednak Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica Leszek Juda wraz z Joanną Skórską Sekretarz Miasta i Gminy, Magdaleną Kajderowicz Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Katarzyną Lalewicz pamiętali o tym wyjątkowy dniu i na ręce córki, Teresy Siemińskiej, która na co dzień opiekuje się Mamą, wręczyli kwiaty i prezenty oraz złożyli życzenia dla Jubilatki.
Dostojna Jubilatka otrzymała również listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego, Wojewody Świętokrzyskiego – Zbigniewa Koniusza oraz Starosty Staszowskiego – Józefa Żółciaka, które przekazał w ich imieniu Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica Leszek Juda.

Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Sto lat to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości oraz nie omijające nikogo troski dnia codziennego. Pani Weronice dane było przeżyć cały wiek naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Nasza Jubilatka, pomimo podeszłego wieku, cieszy się życiem na tyle na ile pozwala jej stan zdrowia.

Pani Weronika Siemińska z domu Dziedzic urodziła się 20 stycznia 1922 r. w Oleśnicy. Tu wychowywała się, chodziła do szkoły, założyła rodzinę. W dniu 14 października 1957 r. roku zawarła związek małżeński z Janem Siemińskim, również rodowitym oleśniczaninem. Przez całe życie Pani Weronika zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa rolnego i wychowywaniem trójki dzieci. Z małżonkiem Janem przeżyła szczęśliwych 55 lat, chociaż los nie oszczędził im trudu i powodów do smutku. Dziesięć lat temu, 14 lipca 2012 r., p. Jan odszedł do wieczności. Pomimo różnych przeciwności losu p. Weronika zawsze starała się uśmiechać i swoją radością obdarowywać innych. I nadal, pomimo podupadającego zdrowia, pozostaje osobą radosną; kiedy widzi kogoś ze swoich bliskich, a zwłaszcza któreś z czwórki wnucząt, radosny uśmiech wypogadza Jej twarz. Z natury bowiem jest osobą ciepłą, pracowitą i ponad wszystko ceniącą sobie ciepło domowego ogniska i rodziny.

Dostojnej Jubilatce gratulujemy tak pięknego jubileuszu i życzymy na kolejne lata dużo zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego i choroby oraz aby nadal mogła się cieszyć obecnością i wsparciem kochającej ją rodziny.

 

powrót ...
Skip to content