Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Informacja w sprawie wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe

Drukuj

Drodzy Rolnicy,

Dyrekcja i Kierownicy Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwraca się do Was Szanowni Rolnicy z prośbą o niezwlekanie ze złożeniem wniosku o dopłaty bezpośrednie i obszarowe.
Przypominamy, że od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych jedynie przez internet za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Oznacza to, że Agencja nie wysyła już do rolników papierowych wniosków spersonalizowanych a wiemy, że niektórzy z Was wciąż ich oczekują.

Począwszy od tego roku nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

Rolnicy, którzy nie posiadają komputera lub obawiają się, że nie poradzą sobie z wypełnieniem tzw. ewniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników ARiMR. Zapraszamy do naszych biur powiatowych gdzie zostały specjalnie dla Państwa przygotowane stanowiska komputerowe tzw. Punkty Pomocy Technicznej. W tych miejscach można wypełnić wniosek, a nasi eksperci służą Państwu wsparciem merytorycznym.

Ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19, uprzejmie prosimy, aby umawiać się telefonicznie na konkretny termin. To pozwoli uniknąć kolejek przed naszymi placówkami i zadbać o bezpieczeństwo zarówno beneficjentów jak i pracowników ARiMR.

Pamiętajmy. W tym roku rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty do 17 czerwca. Po tym terminie istnieje możliwość złożenia wniosku, lecz nie później niż do 12 lipca 2021 r. Złożenie wniosku po 17 czerwca spowoduje sankcje w postaci obniżenia kwoty płatności o 1 proc. za każdy dzień roboczy zwłoki.

Zgłoszenia ewentualnych zmian we wnioskach złożonych do 17 czerwca można składać również do 17 czerwca 2021 r. Złożenie zmiany po tym terminie powoduje pomniejszenie płatności do powierzchni objętej tą zmianą o 1 proc. za każdy dzień roboczy opóźnienia.

Nie czekajcie Państwo do ostatniej chwili. Placówki czynne są od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

Zapraszamy.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.arimr.gov.pl

Z wyrazami szacunku
Dyrekcja i Kierownicy
Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR

powrót ...
Skip to content