Informacja o rozpoczęciu sprzedaży węgla

Informujemy, iż rozpoczęliśmy sprzedaż węgla dla mieszkańców. Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Oleśnica będą kontaktować się telefonicznie z mieszkańcami według kolejności wpływu wniosków o możliwości zakupu węgla.

Po otrzymaniu informacji telefonicznej należy zgłosić się do pokoju nr 11 w wyznaczonym dniu w celu otrzymania faktury.

Cena sprzedaży węgla wynosi 1930 zł za tonę.

Tempo sprzedaży węgla uzależnione jest od dostaw realizowanych przez Polską Grupę Górniczą (PGG), na co Gmina nie ma wpływu.

Zgodnie z zawartą umową z PGG Gmina Oleśnica odbiera węgiel z polskich kopalni (KWK Wesoła – Mysłowice oraz KWK Piast – Ziemowit).

Prosimy o cierpliwość i oczekiwanie na kontakt telefoniczny z pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy Oleśnica.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, prawo do zakupu przysługuje tylko osobom uprawnionym do otrzymania tzw. dodatku węglowego.